Як передати дітям цінності, коли саме майбутнє стає полем бою? Для бойового водія з позивним «Дєда» — це щоденна реальність. Троє його синів пів року провели з ним, в батальйоні, на одному з найгарячіших напрямків. Старший син вже воює в складі того ж підрозділу, що і його батько.

У 2023 році, після того, як мати залишила родину, «Дєда» прийняв важке рішення: він забрав трьох своїх синів — 13, 15 та 16 років — до себе в батальйон.

“Це не була для них ознайомча екскурсія. Вони тут жили поруч зі мною і побратимами. Без діла не сиділи — працювали в банно-пральному комплексі, топили сауну, допомагали з пральними та сушильними машинами, мили автівки після бойових”.

Тут, в батальйоні, хлопці дізналися про всі сторони військового життя: і про щирість і братерство, і про втрати та горе.

“Напевно перше усвідомлення про те, що таке війна, почало до них приходити, коли питали про когось, а їм кажуть “нема його — він 200”.

“Дєда” називає себе щасливчиком: знайти у такому “не парубоцькому” віці — та ще й на війні — нове кохання — не кожному поталанить. Після піврічної “дострокової служби” у батальйоні його сини переїхали в нову родину їхнього батька.

“Моя кохана з радістю прийняла синів. Їй не звикати — у неї самої троє козаків. Тепер у мене вдома цілий резервний батальйон”, — сміється водій.

Однак, не всі хлопці вирішили обрати цивільне життя. Старший син підписав контракт щойно йому виповнилося 18 років. Тепер він служить пілотом БпЛА в підрозділі BULAVA, де Дєда служить водієм. А середній вже сказав батьку про своє бажання піти його стопами та сісти за кермо “бойового корча”, як тільки дозволить вік.

Дєда навіть не намагався відмовляти хлопців.

“Я не маю морального права їм заборонити. Я їх виховував козаками. Як козаки в давнину брали синів з собою в походи, так і я своїх взяв. Може треба було тоді інакше виховувати. Але я інакше не вмію”.