«Роботу зробив, ворога знешкодив, командиру доповів — і працюю далі».
Олександр “Тимоха”, снайпер підрозділу “Привиди”, має прямолінійний підхід до своєї роботи: мінімум емоцій, максимум точності. Працює він максимально зважено та холоднокровно. Замість тисячі слів – один вагомий аргумент калібру 14,5.
Втім, робота снайперів ще складніша, ніж може здатися зі сторони. Зведенню пускового гачка передує багато етапів підготовки, каже Тимоха: «Спочатку ми проводимо розвідку місцевості, обираємо та обладнуємо декілька позицій. Знаходимо також запасні позиції. Плануємо маршрути заїзду-виїзду, враховуємо вразливі для ворожих дронів ділянки, підбираємо відповідне маскування та зброю під задачу». Усі ці етапи значно ускладнюють ворожі дрони.
Щодо зброї, Олександр віддає перевагу українському “Алігатору”. Зізнається, що спочатку вагався щодо неї, думав, що віддача буде сильною через великий розмір і калібр гвинтівки. Втім, після кількох перших пострілів Тимоха швидко освоївся і вже надалі працював з нею без упину.
«Подобається в цій зброї її потужність.Такий самий калібр стоїть у БТР-80, а тут у мене снайперська гвинтівка з таким калібром».
Тимоха служить у війську з 2019 року, але до нинішнього підрозділу приєднався пізніше. Спочатку був водієм, після того марксменом, а далі йому захотілось професійного розвитку – вивчився на снайпера.
«Найкраще в “Привидах” – каже Олександр – це колектив. Хлопці тримаються один за одного, на кожного можна покластися». Тимоха не один раз опинявся в складних ситуаціях на бойових, але побратими завжди приїжджали на допомогу: витягували з халеп, підвозили БК, і виводили з найнебезпечніших точок.
Чи має результативний снайпер докори сумління щодо своєї роботи?
«Сплю по ночах спокійно, совість не мучає – запевняє Тимоха – це ж не я прийшов до чужої домівки».